CLEAREX Chorzów zdobył Puchar Śląska, Iwanow i Krzyśka z nagrodami

CLEAREX Chorzów wygrał turniej o Puchar Śląska. W finale pokonaliśmy AZS UŚ Katowice 2:1 (2:0). Bramki dla CLEAREX-u: Wadim Iwanow (2), Tomasz Golly (2). Królem strzelców turnieju został nasz Wadim Iwanow (6 goli), a najlepszym bramkarzem – Rafał Krzyśka, też z CLEAREX-u.

Finałowy mecz (2 x 15 minut) zaczęliśmy idealnie. Już po dwóch minutach prowadziliśmy 2:0. Potem było różnie. Mogliśmy podwyższyć – m.in. Sebastian Leszczak trafił w słupek, ale i stracić bramki – kilka razy świetnie bronił Rafał Krzyśka, raz Krzysztof Salisz wybił piłkę z linii.

Rywale w końcówce wycofali bramkarza i niespełna cztery minuty przed zakończeniem spotkania zdobyli gola kontaktowego. Mało tego, 15 sekund przed końcową syreną mieli przedłużony rzut karny. Obronił go Rafał Krzyśka i było po wszystkim.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła Gwiazda Ruda Śląska, po wygranej z GSF Gliwice 4:2 (2:2).

CLEAREX w ciągu trzech dni rozegrał sześć spotkań (w piątek sparing z Maxfarbex-em Busko – Zdrój i pięć meczów w siemianowickim turnieju). Wszystkie te pojedynki wygraliśmy.