Ostatni test przed ligą wygrany

CLEAREX wygrał z chorzowskim Marex-em 5:3 (1:1) w swoim ostatnim przedsezonowym sparingu, Bramki dla naszego zespołu: Mikołaj Zastawnik (9, 39), Tomasz Golly (30,34), Dawid Pasierbek (33, rzut wolny); dla rywali Bartłomiej Tarnowski(13), Daniel Wojtyna (samobójcza, 26), Dariusz Rymaszewski (35).

CLEAREX: Kamil Dworzecki/Damian Purolczak – Mirosław Miozga, Tomasz Rabczak, Paweł Budniak, Mariusz Seget – Krzysztof Salisz, Dawid Pasierbek, Mateusz Omylak, Mikołaj Zastawnik oraz Michał Tkacz, Daniel Wojtyna, Tomasz Golly, Bartosz Siadul.

W pierwszej połowie sporo było szybkiej gry piłką, ale długo brakowało celnych strzałów. Okazje do zdobycia gola miały oba zespoły, gorzej było z ich wykończeniem. W 13 rywale wyprowadzili kontrę, którą zakonczyli trafieniem. O tego momentu mieliśmy przewagę. 2,5 minuty przed przerwą wycofaliśmy bramkarza. Lotnym został Mirosław Miozga. Efekt przyszedł szybko. Po „bombie” Mikołaja Zastawnika piłka odbiła się poprzeczki i wpadła do siatki.

Po przerwie obie drużyny zapronowały otwartą grę, było więc na co popatrzeć. Niestety po przypadkowym zagraniu Daniela Wojtyny Marex prowadził 1:2. Ale potem nasi przeważali i najpierw Tomasz Golly po dograniu Mariusza Segeta w zamieszaniu z bliska wyrównał, potem precyzyjnie rzut wolny wykonał Dawid Pasierbek. Kiedy piękną,zespołową akcję w 34. minucie wykończył Golly było 4:2 i wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem rywale nie rezygnowali i zmniejszyli stratę.

W 39. minucie kropkę na „i” strzałem przy słupku postawił Zastawnik i wygraliśmy 5:3.

W najbliższy poniedziałek „żarty” się skończą. W inauguracyjnej kolejce ekstraklasy zagramy na wyjeździe z wicemistrzem Polski Gattą Active Zduńska Wola.