Sparingowy remis z Piastem

CLEAREX Chorzów zremisował u siebie z Piastem Gliwice 2:2 (1:2, 0:0, 1:0) w piątkowym sparingu. Mecz trwał 3×20 minut bez zatrzymywania czasu. Bramki: 0:1 Douglas (11, karny), 0:2 Victor (12), 1:2 Przemysław Dewucki (17), 2:2 Wadim Iwanow (44).

CLEAREX: Miłosz Burza/Mateusz Bednarczyk/Rafał Krzyśka – Maciej Mizgajski, Roman Wachuła, Adam Wędzony, Przemysław Dewucki – Szymon Łuszczek, Wadim Iwanow, Krzysztof Salisz, Tomasz Golly oraz Łukasz Bidelski, Mariusz Seget.

Z oczywistych powodów w piątek zabrakło w  naszej drużynie kadrowiczów Sebastiana Leszczaka i Mikołaja Zastawnika.

Dużo było w tym meczu nieporozumień i niecelnych zagrań z obu stron. Goście w odstępie kilkudziesięciu sekund strzelili dwa gole, potem my mieliśmy sporo dobrych okazji. Jedną z bliska wykorzystał Przemysąłw Dewucki, a po uderzeniu Adama Wędzonego piłka odbiła się od słupka.

W drugiej „tercji” niewiele się działo, trzecia – przypominała mecz ligowy. Było dużo walki, pressingu – przede wszystkim z naszej strony –  i strzałów. Po solowej akcji golkipera gliwiczan pokonał Wadim Iwanow. Kilka „petard” odpalił Maciej Mizgajski, jedna o mało nie złamała poprzeczki,

W końcówce lotnym bramkarzem został Krzysztof Salisz, jednak wynik się nie zmienił