CLEAREX – Sośnica 4:1 w sparingu

CLEAREX  pokonał 2-ligową Sośnicę Gliwice 4:1 (1:1) w piątkowym sparingu  rozegranym  w Chorzowie. Bramki dla naszego zespoły zdobyli: Wadim Iwanow (42,59), Mariusz Seget (27), Sebastian Leszczak (52); dla gości: Damian Ficek (29). Mecz trwał 2 x 30 minut bez zatrzymywania czasu.

CLEAREX: Rafał Krzyśka/Michał Potempa – Szymon Łuszczek, Tomasz Golly, Wadim Iwanow, Sebastian Leszczak – Mateusz Omylak, Piotr Łopuch, Mariusz Seget, Adam Wędzony oraz Karol Zdunek, Krzysztof Krzywoń, Robert Świtoń.

W pierwszej połowie nasi piłkarze nie wykończyli wielu fajnych akcji. Zabrakło dosłownie centymetrów, tak jak po kapitalnym rajdzie Sebastiana Leszczaka, kiedy nie zdołał wepchnąć piłki do siatki z bliska Tomasz Golly. Swoje okazje po kontrach mieli i gliwiczanie. Parę razy interweniował Rafał  Krzyśka, trzykrotnie wspomógł go słupek.

Wreszcie w końcówce po rozegraniu z autu, z bliska pokonał bramkarza Sośnicy Mariusz Seget. Rywale zdołali jednak wyrównać przed przerwą.

Potem mieliśmy już sporą przewagę. Poprzeczka uratowała gości po uderzeniach Piotra Łopucha i Sebastiana Leszczaka, w słupek trafił Robert Świtoń.  Tym razem nasz szybkie, ciekawe akcje były też skuteczniejsze. Dwa razy drogę do siatki przeciwnika znalazł Wadim Iwanow, jedno trafienie dołożył bombardujący bramkę często Leszczak.

Swoje  umiejętności miał również okazję zaprezentować Michał Potempa, który między innymi obronił przedłużony rzut karny.

To był ostatni sparing bez trójki reprezentantów przebywających z kadrą w Słowenii na finałach mistrzostw Europy.