Pucharowa wygrana w Gliwicach i awans CLEAREX-u

CLEAREX Chorzów pokonał na wyjeździe GSF Gliwice 2:1 (2:0) w piątkowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Nasz zespól awansował  do  kolejnej rundy. Bramki dla CLEAREX-u zdobyli Mariusz Seget i Maciej Mizgajski.

CLEAREX: – Rafał Krzyśka – Szymon Łuszczek, Mikołaj Zastawnik, Wadim Iwanow, Mariusz Seget oraz Tomasz Golly, Maciej Mizgajski, Robert Świtoń, Adam Wędzony, Sebastian Leszczak.

Mogliśmy już w pierwszej połowie wyżej prowadzić, bo sytuacje ku temu były,  i wtedy mecz byłby łatwiejszy. Zabrakło skutecznego wykończenia wypracowanych sytuacji. W drugiej części gospodarze zdobyli kontaktowego gola, w końcówce wycofali bramkarza i Rafał Krzyśka miał co robić.

Utrzymaliśmy prowadzenie. Celem był awans i został osiągnięty. A biorąc pod uwagę, że połowa drużyny zamiast grać, powinna leżeć w łóżkach z powodu przeziębienia – należy uznać wynik za dobry.

Kolejne spotkanie dopiero 10 lutego z Pogonią’04 Szczecin, która podejmiemy w 14 kolejce Futsal Ekstraklasy.