Szósta z rzędu ligowa wygrana CLEAREX-u Chorzów

CLEAREX Chorzów pokonał na wyjeździe Red Dragons Pniewy 4:3 (3:2) w sobotnim meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego ekstraklasy. Nasi piłkarze odnieśli szóste z rzędu ligowe zwycięstwo. Bramki dla CLEAREX-u zdobyli: Mariusz Seget (2), Robert Świtoń (7) , Adam Wędzony (7), Maciej Mizgajski (38); dla gospodarzy: Mateusz Kostecki (12,24), Łukasz Frajtag (1).

CLEAREX: Rafał Krzyśka – Szymon Łuszczek, Wadim Iwanow, Mikołaj Zastawnik, Mariusz Seget – Maciej Mizgajski, Robert Świtoń, Adam Wędzony, Sebastian Leszczak oraz Tomasz Golly, Mateusz Omylak, Piotr Łopuch.

Zaczęliśmy spotkanie nieszczególnie, bo od straty gola już w pierwszej minucie. Na szczęście szybko i widowiskowo wyrównał Mariusz Seget. Nic sobie nie robiąc z przeszkadzającego mu rywala, kropnął z woleja w okienko.  Potem w ciągu dwudziestu sekund dwie kolejne bramki zdobyli po świetnych kontrach z własnej połowy Robert Świtoń i Adam Wędzony. Wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą. Tymczasem gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali zmniejszyć straty, a w 24 minucie był remis 3:3 i zrobiło się ciekawie.

Trener Mirosław Miozga w 38 minucie zdecydował o wycofaniu bramkarza. Lotnym został Mikołaj Zastawnik, a Maciej Mizgajski w pierwszej akcji, po 19 sekundach, pięknie zwiódł zwodem dwóch rywali rywali i precyzyjnym uderzeniem zapewnił nam trzy punkty.

CLEAREX zakończył sezon zasadniczy na czwartym miejscu, niezależnie od wyników niedzielnych spotkań. 3 maja zaczniemy rywalizację w grupie mistrzowskiej od wyjazdowego pojedynku z FC Toruń.