Ważna wygrana

CLEAREX Chorzów pokonał na wyjeździe AZS UŚ Katowice 3:1 (1:0) w sobotnim meczu ekstraklasy. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Tomasz Golly (15), Szymon Łuszczek (36), Damian Purolczak (37),

CLEAREX: Damian Purolczak – Robert Gładczak, Daniel Wojtyna, Mariusz Seget, Paweł Budniak oraz Krzysztof Salisz, Tomasz Golly, Mateusz Omylak, Szymon Łuszczek.

Rozegraliśmy w tym sezonie wiele ciekawych, fajnych meczów, które powinniśmy wygrać. Sobotni pojedynek w Katowicach piękny nie był na pewno. Miał za to inną bardzo ważną zaletę. Wygraliśmy go.

Zabrakło w składzie Mikołaja Zastawnika, który nabawił się urazu podczas meczu reprezentacji, na ławce rezerwowych pojawił się za to Bartosz Siadul, wracający do formy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Mogliśmy do przerwy prowadzić wyżej, skończyło się na jednej bramce, którą zdobył Tomasz Golly. W drugiej połowie gospodarze wyrównali, nas znów na prowadzenie wyprowadził Szymon Łuszczek. Katowiczanie grali w końcówce z wycofanym bramkarzem, co skończyło się dla nich marnie. Nasz golkiper Damian Purolczak zdecydował się na uderzenie przez całe boisko i – jak się okazało – ustalił wynik spotkania. Brzydkiego, ale zwycięskiego. Mieliśmy w sobotę wywalczyć trzy punkty i plan został zrealizowany.

Katowiczanie w ten sposób pożegnali się z ekstraklasą. My za tydzień w ostatniej kolejce podejmiemy Rekord Bielsko-Biała.