Wygrana w Wieliczce 3:1

CLEAREX Chorzów pokonał w wyjazdowym sparingu 1. ligowy MKF Solne Miasto Wieliczka 3:1 (2:1). Bramki dla naszego zespołu: Mirosław Miozga (14, przedłużony karny), Szymon Łuszczek (16), Krzysztof Salisz (38).

CLEAREX: Kamil Dworzecki, Damian Purolczak, Patryk Hejlman- Dartosz Siadul, Mateusz Omylak, Dawid Pasierbek, Szymon Łuszczek – Krzysztof Salisz, Mirosław Miozga, Daniel Wojtyna Michal Tkacz oraz Mariusz Seget

Zabrakło kadrowiczów Pawła Budniaka i Mikołaja Zastawnika, chorego Tomasza Golly i kontuzjowanego Tomasza Rabczaka.

Kolejny mecz kontrolny nasza drużyna rozegra w poniedziałek. We własnej hali podejmiemy beniaminka ekstraklasy Nbit Gliwice.

W pierwszych 10. minutach meczu pozwoliliśmy gospodarzom „pohasać” pod naszą bramką i skończyło się to stratą gola. w kilku sytuacjach Kamil Dworzecki pewnie interweniował, raz  – w 5. minucie – został z bliska zmylony i piłka wpadła do siatki.

W miarę upływu czasu coraz częściej przenosiliśmy grę na połowę rywali. Dość długo akcje nie kończyły się celnymi strzałami. W 14. minucie dwie „petardy” daniela Wojtyny obronił wielicki bramkarz, po chwili skapitulował po przedłużonym rzucie karnym wykonanym przez Mirosława Miozgę.

Dwie minuty później Miozga ponownie uderzał z tej pozycji, tym razem bramka wybił piłkę poza boisko. Radość gospodarzy z tej interwencji trwała krótko, bo po rozegraniu z rogu Szymon Łuszczek sprytnym uderzeniem dał nam prowadzenie.

Końcówka pierwszej części była ciekawa pod obiema bramkami, jednak bez zmiany wyniku.

W drugiej połowie dwa razy w słupek trafił Michał Tkacz, sam na sam z bramkarzem gospodarzy był Mateusz Omylak. w dodatku przez ponad 12 minut graliśmy z pięcioma faulami na koncie. MKF miał też parę okazji, ale uspokoił wszystko płaskim uderzeniem z daleka Krzysztof Salisz. Rywale mieli jeszcze przedłużony karny,ale piłka minęła słupek.

Po dobrym meczu zasłużenie wygraliśmy 3:1.