CLEAREX – Pogoń 0:1

CLEAREX Chorzów przegrał z Pogonią’04 Szczecin 0:1 (0:0) w sobotnim meczu 3. kolejki ekstraklasy. Gol: Łukasz Tubacki (35 (karny).

CLEAREX: Kamil Dworzecki – Krzysztof Salisz, Tomasz Rabczak, Paweł Budniak, Mikołaj Zastawnik – Szymon Łuszczek, Mariusz Seget, Bartosz Siadul, Mateusz Omylak oraz Tomasz Golly, Dawid Pasierbek, Mirosław Miozga, Daniel Wojtyna.

W pierwszej połowie mogło paść sporo goli, gdyby zawodnicy obu zespołów potrafili wykorzystać stworzone sytuacje. Z naszej strony na listę strzelców mogli się wpisać Mikołaj Zastawnik, Krzysztof Salisz i Mirosław Miozga. Salisz po idealnym podaniu Zastawnika strzelił niedokładnie. Miozga w 20. minucie egzekwował przedłużony rzut karny, jednak bramkarz gości obronił. Generalnie brakowało tej przysłowiowej „kropki nad i”.

Ale i Kamil Dworzecki miał kilka okazji do zaprezentowania swojego kunsztu. Wybronił w paru naprawdę groźnych sytuacjach.

W drugiej połowie gra była bardzo szybka, zacięta i … nieskuteczna. Mieliśmy znów kilka wyśmienitych okazji bramkowych. W 35. minucie po świetnej akcji wyprowadzonej przez Pawła Budniaka sytuacji nie wykorzystał Krzysztof Salisz. Potem Dworzeckiego uratowała poprzeczka, a w odpowiedzi tuż obok słupka uderzył Bartosz Siadul.

Po dość niezrozumiałej decyzji sędziego Pogoń miała rzut karny (krótki). Zamienił go na gola Łukasz Tubacki. Ruszyliśmy do odrabiania strat. Lotnym bramkarzem został Miozga. Nie udało się wyrównać, w końcówce Dworzecki obronił jeszcze przedłużony rzut karny, podyktowany także w dziwnych okolicznościach.

Za tydzień w sobotę o 17.00 gramy w Gliwicach z GAF-em.