Powrót

Tomasz Ulfik: u siebie musimy wygrywać

Przed pierwszym ligowym meczem u siebie nastroje w naszej ekipie są bojowe. „Nie ma co ukrywać. Jeżeli chcemy myśleć o dobrym wyniku w tym sezonie, we własnej hali musimy wygrywać. I o komplet punktów będziemy walczyć w sobotę. Bardzo zależy nam , by dobrze wypaść w tym inauguracyjnym spotkaniu u siebie” – powiedział trener CLEREX-u Chorzów Tomasz Ulfik. W sobotę podejmiemy o godz.18.00 Pogoń’04 Szczecin.

„Chcemy wszyscy, aby nasza hala była taką Twierdzą Chorzów, trudną do zdobycia. Halą, z której rywale nie wywożą nawet punktu. I mam nadzieję, że tak będzie” – dodał.
Ulfik podkreślił, że drużyna w dwóch pierwszych meczach pokazała charakter. „Potrafiliśmy odrobić nawet dwubramkową stratę w Zduńskiej Woli, chociaż na ostatecznie niekorzystnym rezultacie zaważyła końcówka. W Rudzie Śląskiej zaczęliśmy mecz niemrawo, przegrywaliśmy, jednak potem dominowaliśmy na parkiecie i zdobyliśmy kolejne gole. To bardzo ważne, aby umieć się pozbierać w sytuacji,kiedy zespołowi mecz się nie układa. I walczyć do końca” – dodał szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że Pogoń w pierwszej kolejce przegrała na wyjeździe z bielskim Rekordem 2:4, potem zremisowała u siebie z Gattą 1:1.

Serdecznie zapraszamy na mecz.