Pewnie i skutecznie. CLEAREX w półfinale PP

CLEAREX Chorzów pokonał na wyjeździe Maxfarbex Busko-Zdrój  7:2 (3:0) w ćwierćfinale Pucharu Polski. Awans do półfinały nasi piłkarze wywalczyli pewnie i skutecznie, dyktując warunki gry przez całe spotkanie.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Mikołaj Zastawnik (25,30),  Mariusz Seget (1), Krzysztof Salisz (14), Przemysław Dewucki (17), Sebastian Leszczak (39), Roman Wachuła (40).  Gospodarze strzelili gole w 39 i 40 minucie, ten drugi z przedłużonego rzutu karnego.

CLEAREX: Rafał Krzyśka/Mateusz Bednarczyk/Miłosz Burza – Szymon Łuszczek, Mikołaj Zastawnik, Krzysztof Salisz, Mariusz Seget – Maciej Mizgajski, Roman Wachuła, Sebastian Leszczak, Przemysław Dewucki oraz Adam Wędzony, Robert Rotuski i Łukasz Bidelski.

To był taki CLEAREX, jaki chcielibyśmy oglądać zawsze. Bezwzględnie wykorzystujący błędy rywali, skuteczny, opanowany, pewny siebie od początku do końca.

Już w 1. minucie wynik otworzył Mariusz  Seget, z bliska pokonując golkipera gospodarzy. Później  niemal cały czas atakował nasz zespół. Przyniosło to efekt w postaci trafień Krzysztofa Salisza i Przemysława Dewuckiego.  Rafał Krzyśka nie miał wiele do roboty.

Drugą połowę zaczęliśmy od mocnego uderzenia Macieja Mizgajskiego w słupek, a chwilę potem świetną zespołową akcję wykończył skutecznie Mikołaj Zastawnik.

W 27 minucie szansę na swoje drugie trafienie miał Dewucki, jednak  znów rywali uratował  słupek. Trzy minuty później w swoim stylu pognał z piłką do przodu Zastawnik i skutek mógł być tylko jeden – gol.

W tym momencie, na 10 minut przed końcem, losy rywalizacji było rozstrzygnięte. Gospodarze  zdołali zdobyć bramkę w 39 minucie, na co nasi odpowiedzieli kontrami sfinalizowanymi przez Sebastiana Leszczaka i Romana Wachułę. Ostatnim akcentem był przedłużony rzut karny, wykorzystany przez Maxfarbex.

Najbliższy mecz ligowy, który mieliśmy w sobotę na wyjeździe rozegrać z Gattą Active Zduńska Wola nie odbędzie się w tym terminie, z powodu zamknięcia tamtejszej hali w związku z koronawirusem.