Powrót

W środę gramy w Busku-Zdroju o półfinał Pucharu Polski

Po pechowym sobotnim ligowym remisie w Katowicach wracamy do rywalizacji w Pucharze Polski. W środę na wyjeździe nasz zespół zagra z 1. ligowym Maxfarbexem Busko-Zdrój  w ćwierćfinale PP. „I trzeba się nastawić, że będzie ciężko”  – podkreślił trener CLEAREX-u Chorzów Mirosław Miozga.

„Gospodarze mają w składzie zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem. To drużyna o wysokim poziomie, naprawdę potrafiąca  grać w piłkę. Oczywiste jest, że rywale będą chcieli z nami wygrać i awansować. Obserwowali nasz ostatni mecz w Katowicach i na pewno będą dobrze przygotowani” – dodał szkoleniowiec.

Ligowe starcie z katowickimi „akademikami” przyniosło nieoczekiwane emocje w końcówce. Prowadząc 2:1 straciliśmy gola i dwa punkty w przedostatniej sekundzie.

„Te końcówki w ostatnich kilku meczach były w naszym wykonaniu niedobre. Trudno jednoznacznie wyjaśnić, dlaczego tak się stało. Mieliśmy w ostatnich sekundach piłkę, mogliśmy zrobić z nią  wszystko i… gola strzelali przeciwnicy. Na pewno nie wynikało to z przygotowania fizycznego. Podejmujemy złe decyzje, nie potrafimy przerwać akcji rywali i w efekcie trafimy punkty” – stwierdził Mirosław Miozga.

Przypomnijmy, że CLEAREX Chorzów w 1/16 finału PP w Rzeszowie pokonał miejscowy 1. ligowy zespół Heiro 8:3, a następnie we własnej hali wyeliminował FC Toruń 4:1.

Maxfarbex najpierw po dogrywce pokonał  na wyjeździe Zaczernie Futsal Team 10:7, a potem u siebie – także po dogrywce – wygrał z Red Devils Chojnice 6:5.

Drużyna z Buska – Zdroju zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli grupy południowej 1. ligi, CLEAREX jest czwarty w  Futsal Ekstraklasie.

Początek środowego spotkania o godz. 18.30. Transmisję zapowiada ponidzie.tv