Porażka z Piastem

CLEAREX Chorzów przegrał z Piastem Gliwice 1:3 (1:2) w sobotnim wyjazdowym meczu 20 kolejki ekstraklasy Bramka: Wadim Iwanow (5). CLEAREX: Bartłomiej Krzywicki – Szymon Łuszczek, Mikołaj Zastawnik, Wadim Iwanow, Tomasz Golly – Robert Gładczak, Tomasz Lutecki, Piotr Łopuch, Mateusz Omylak oraz Robert Świtoń, Daniel Wojtyna.

To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu, co nie oznacza, że musieliśmy w Gliwicach przegrać. Wystarczyło popełnić trochę mniej błędów, zagrać nieco skuteczniej, lub… mieć odrobinę szczęścia. Niestety, tego wszystkiego zabrakło.

A zaczęło się obiecująco. Po szybkim, mocnym podaniu Mikołaja Zastawnika piłkę do gliwickiej bramki wpakował Wadim Iwanow. Gra była szybka, ostra, oba zespoły oddawały sporo strzałów. W 9 minucie po silnym uderzeniu Roberta Gładczaka bramkarz Piasta bronił na raty. Ale i Bartłomiej Krzywicki został rozgrzany.

Po kolejnej mogącej się podobać akcji blisko zaskoczenia golkipera gospodarzy był Szymon Łuszczek. W 17 minucie popełniliśmy poważny błąd na własnej połowie i było 1:1.  Nasza odpowiedź mogła być natychmiastowa. Strzelił Gładczak, piłkę dotknął Iwanow i … po słupku wyszła w aut. Gliwiczanie wyszli jeszcze w tej samej feralnej 17 minucie z kontrą, której nie zdołaliśmy przerwać, doszedł problem z kryciem i efekt był oczywisty.

Po przerwie rywale się cofnęli, a my nacieraliśmy. Wyrównać mogli Iwanow, Tomasz Golly, Piotr Łopuch etc, itd. Po rajdzie Golly’ego piłka toczyła się do pustej bramki, ale za wolno i została wybita. W 32 minucie Mikołaj Zastawnik z ostrego kąta trafił w słupek. Zaraz potem wyprowadził błyskawiczną kontrę po przechwycie, idealnie podał Iwanowowi, a ten nie dał rady pokonać bramkarza Piasta. Makabra!

Cztery minuty przed końcem Mirosław Miozga wziął czas, lotnym bramkarzem został Zastawnik. Kilka razy pod bramką rywali było bardzo groźnie, zabrakło przysłowiowej kropki na „i”. A gospodarze trafili do „pustaka” i wygrali 3:1.

Mamy teraz trzy tygodnie przerwy dla reprezentacji. Potem czekają nas dwa ostatnie ligowe mecze sezonu zasadniczego (MKF Solne Miasto Wieliczka na wyjeździe i FC Toruń u siebie) oraz wyjazdowy rewanż półfinału Pucharu Polski z Gattą.

Na razie, po 20 kolejkach, zajmujemy 6 miejsce.