W sobotę jedziemy do Gliwic

CLEAREX Chorzów zmierzy się w sobotę na wyjeździe z Piastem Gliwice w meczu 20 kolejki ekstraklasy. Po tym spotkaniu będzie nas czekała trzytygodniowa przerwa dla reprezentacji, a następnie ostatnie dwie  kolejki sezonu zasadniczego, przed podziałem tabeli i punktów na pół.

Nasz zespół wygrał ostatnie trzy ligowe pojedynki, kolejno z Pogonią’04 Szczecin 4:3, AZS Uniwersytet Gdański 5:1 i Gattą Active Zduńska Wola też 5:1. W marcu CLEAREX rozegrał również dwa mecze Pucharu Polski. Wygraliśmy w ćwierćfinale z AZS UG 5:2, a w pierwszym półfinale pokonaliśmy zespół ze Zduńskiej Woli 4:0.

Gliwiczanie w tym czasie zanotowali jedno poważne potknięcie, przegrywając na wyjeździe z zamykającym tabelę zespołem Red Devils Chojnice 2:7.

Jesienne spotkanie w Chorzowie przegraliśmy z Piastem 2:4 (bramki Mikołaj Zastawnik i Tomasz Lutecki), chociaż w powszechnej opinii byliśmy drużyną lepsza. Co z tego, skoro punkty uciekły.

Sytuacja w tabeli jest ciekawa. Nasz sobotni rywal zajmuje czwarte miejsce (33 punkty), CLEAREX jest szósty (29 punktów). Cała tabela jest dostępna w zakładce „rozgrywki”. Sezon zasadniczy powoli dobiega końca, chętnych do znalezienia się przed podziałem tabeli w jej górnej połowie jest więcej niż miejsc. To wszystko sprawia, że sobotni pojedynek jest ważny dla obu drużyn i zapowiada się arcyciekawie.

Początek spotkania w hali przy ul.Jasnej o godz. 19.00.