Ważna wygrana po nerwowej podróży

CLEAREX Chorzów i pokonał na wyjeździe Red Devils Chojnice 4:2 (2:1) w niedzielnym meczu 13. kolejki ekstraklasy. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Tomasz Golly (9,13), Wadim Iwanow (28), Mateusz Omylak (29).

CLEAREX : Bartłomiej Krzywicki – Wadim Iwanow, Robert Świtoń, Tomasz Golly, Szymon Łuszczek – Mateusz Omylak, Tomasz Lutecki, Robert Gładczak, Tomasz Lutecki.

W odniesieniu ważnego zwycięstwa nie przeszkodziła naszym piłkarzom przykra przygoda podczas podróży. Zepsuł się wiozący ekipę autokar i trzeba było skorzystać z innego. Szkoda nerwów, ale istotniejsze, że wygraliśmy, bo bardzo potrzebowaliśmy tych trzech punktów.

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważny to był dla nas mecz w kontekście walki o czołową szóstkę. Trzeba było po prostu wygrać. Teoretycznie byliśmy faworytem, wskazywała na to tabela. Jak można się było spodziewać, zajmujący ostatnie miejsce gospodarze nie zamierzali oddać punktów bez walki.

Zagraliśmy w niedzielę bez pauzującego za żółte kartki Mikołaja Zastawnika. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, chociaż po dwóch trafieniach Tomasza Golly’ego prowadziliśmy 2:0. Rywale nie przebierali w środkach. Mieliśmy  w pierwszej połowie przedłużony rzut karny, niestety niewykorzystany przez Daniela Wojtynę. Chojniczanie tuż przed przerwą zdobyli kontaktowego gola i zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo.

Dobrze, że po solowej akcji podwyższył nasze prowadzenie Wadim Iwanow. Widać zresztą było, że w znanej mu hali Red Devils gra mu się dobrze. Podkreślił solidną grę CLEAREX-u Mateusz Omylak i było 4:1. Rywale mieli swoje sytuacje, jednak pewnie spisywał się między słupkami Bartłomiej Krzywicki. W ostatnich kilku minutach gospodarze grali z lotnym bramkarzem, co pozwoliło im na zdobycie drugiej bramki, ale nie na odwrócenie losów rywalizacji.

Plan związany z wyjazdem do Chojnic został wykonany. W sobotę podejmujemy AZS Uniwersytet Śląski Katowice w meczu 14 kolejki.