Powrót

Trener Marcin Waniczek: potrzebujemy serii zwycięstw

„Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów zdobytych w Chojnicach. Zdajemy jednak sobie sprawę, że potrzebujemy serii zwycięstw, co doda wiary w wykonywaną pracę. Powiedzieć, że wygrane w najbliższych dwóch meczach to nasz obowiązek, to nie powiedzieć nic” – uważa trener Clearex-u Chorzów Marcin Waniczek.

Nasz zespół podejmie teraz kolejno zespoły AZS Uniwersytet Śląski Katowice i Euromastera Chrobry Głogów.

W meczu z Red Devils musieliśmy z konieczności grać bez pauzującego za kartki Mikołaja Zastawnika.

„Cieszę się, że zespół dał sobie radę bez Mikołaja i … cieszę się z jego powrotu na następny pojedynek. Fakt, że każdy z zawodników wchodzących na boisko dodaje drużynie jakości jest jednym z małych sukcesów, jakie udaje się nam uzyskać od początku sezonu. Jednak wygrywamy mecze z rywalami, od których jesteśmy wyraźnie lepsi. Przy bardziej wyrównanym pojedynku +falujemy+, nasza gra staje się loteryjna ” – podkreślił szkoleniowiec.

13 kolejka była trochę nerwowa, bo podróż do Chojnic – z racji awarii autokaru – trudno uznać za bezstresową. Osobistego pecha miał Mateusz Omylak, który w opinii trenera potwierdza swoje duże umiejętności i potencjał.  Mateusz strzelił czwartego gola (na 4:1) ale nie znalazł się w protokole sędziowskim, bo trafienie przypisano Tomaszowi Luteckiemu.

„Cały czas walczymy o formę, o powtarzalność, o wynik każdego meczu. Ciągle się musimy podnosić. Dlatego tak ważne jest odniesienie następujących po sobie zwycięstw. I ja mocno wierzę, że odpalimy” – zakończył Marcin Waniczek.