Wyjazdowa porażka z AZS UŚ

CLEAREX Chorzów przegrał 1:4 (0:1) z AZS Uniwersytet Śląski Katowice w niedzielnym wyjazdowym meczu 3. kolejki ekstraklasy. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Piotr Łopuch (36), dla gospodarzy: Tomasz Dura (3), Jacek Hewlik (24), Krzysztof Salisz (39), Michał Cygnarowski (40).

CLEAREX: Krystian Brzenk – Robert Gładczak, Tomasz Lutecki, Mariusz Seget, Piotr Łopuch  oraz Tomasz Golly, Mikołąj Zastawnik, Daniel Wojtyna, Robert Świtoń, Damian Ficek, Kamil Kmiecik.

Nie wyszedł nam ten mecz, nie ma co ukrywać. Do przerwy przegrywaliśmy co prawda tylko 0:1, ale gra się jakoś nie kleiła. Niestety po zmianie też pierwsi trafili gospodarze. Ale i tak  ale wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich minutach. Przy stanie 0:2 wycofaliśmy bramkarza. Lotnym został Mikołaj Zastawnik. I w 36. minucie  w przewadze liczebnej odrobiliśmy część strat. Tyle, że gra z pustą bramką za plecami wiąże się nie tylko z przewagą jednego zawodnika, ale i ryzykiem. I w ostatnich dwóch minutach straciliśmy dwa gole, a mecz skończył się naszą porażką 1:4.

W kolejnym spotkaniu zagramy w piątek na wyjeździe  z Euromasterem Chrobry Głogów.