Powrót

Trener we Włoszech podnosił kwalifikacje

Trener CLEAREX-u Chorzów Marcin Waniczek  uczestniczył z zorganizowanym w Mediolanie szkoleniu prowadzonym przez światowej klasy fachowców. „Takie warsztaty uczą zawsze  pokory i pokazują ile pracy nam pozostało, o zaangażowaniu nie wspomnę” – powiedział Waniczek.

„Każdy trener i zawodnik mimo półamatorskiego charakteru tego sportu w Polsce musi poświecić się bezgranicznie, aby osiągać dobre i satysfakcjonujące wyniki. Praca, praca, i jeszcze raz praca i oczywiście wiele jednostek treningowych na maxa” – dodał.

Nasz trener przyznał, że  szkolenie pozwoliło mu przekonać się, że pracujemy  w Polsce poprawnie.

„Oczywiście brakuje fundamentów, podstaw i czasu aby je nadrabiać, ale to się nie zmieni do momentu kiedy nie zaczniemy szkolić dzieci i młodzież pod kątem futsalu” – zaznaczył.

Zwrócił uwagę, że futsal wymaga pracy w tylu aspektach iż  polscy trenerzy  muszą dokonywać wyborów i realizować elementy, które są najprostsze.

„Upraszczamy tak,  aby najlepiej przygotować zespół i wygrywać tu i teraz. Przykłady zajęć z fundamentów i metodologii nauczania stałych fragmentów gry, pokazały nam, jak wiele, czasu, cierpliwości i korekt wymaga wypracowanie z  drużyną choćby jednego schematu rzutu rożnego” – stwierdził.

 

 

 

 

 

rener we Włoszech podnosił kwalifikacje