Powrót

Aleksander Hartstein: dobrze zakończyć rok

Sobotnim meczem u siebie z Red Dragons Pniewy w 15 kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy nasz zespół zakończy występy w tym roku i rundę jesienną ligi.  „Zrobimy wszystko, by zmniejszyć stratę do pniewian. Chcemy dobrze zakończyć rok, żeby mieć takiego pozytywnego +kopa+ przed pierwszym styczniowym spotkaniem z AZS UW Darkomp Wilanów” – powiedział piłkarz Clearex-u Aleksander Hartstein.

Sytuacja w tabeli wygląda – TAK

Jak widać mamy w tym momencie pięć punktów straty do sobotniego rywala.

„Sytuacja jest ciężka. Zespół z Pniew może nam uciec, ale my – w przypadku zwycięstwa – przybliżymy się do tego przeciwnika” – dodał nasz młody gracz.

Dla Hartsteina obecny sezon jest drugim, w którym łączy grę na dużym boisku, jako pomocnik rezerw Ruchu Chorzów, z występami w futsalowej elicie w barwach Clearex-u.

„Początek był na pewno ciężki. Musiałem się nauczyć wszystkich futsalowych schematów. Różnica między grą na dużym boisku i hali jest duża. Chyba trudniej się przenieść z trawy na parkiet. Podczas meczu nie można myśleć o tym, że się popełni błąd. Trzeba wierzyć w siebie i grać tak, by tych  błędów nie robić”  – podkreślił.

Nie ukrywał, że podczas meczów wciąż towarzyszy mu stres.

„Ale jest taki bardziej motywujący, chodzi o to, żeby dać z siebie wszystko i zagrać jak najlepiej. Czasami jeszcze w hali +wyrzucam się+ z piłką poza boisko, ale coraz więcej nabywam nawyków futsalowych. Fizycznie wysiłek jest inny, w różny sposób się biega. Bardziej zmęczony jest po spotkaniach na trawie” – podsumował Aleksander Hartstein.

Początek sobotniego meczu w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Transmisja internetowa będzie dostępna tradycyjnie na – pilot.wp