Powrót

Andrzej Szłapa wrócił do CLEAREX-u

Miło nam poinformować, że po 11 latach wrócił do CLEAREX-u Chorzów Andrzej Szłapa. Grał w naszych barwach przez 10 sezonów, zdobywając pięć tytułów mistrzowskich. Teraz poprowadzi drużynę jako trener. Zastąpi Rafała Krzyśkę, który pozostanie bramkarzem i któremu bardzo dziękujemy za poprowadzenie drużyny w trudnych momentach niełatwego sezonu.

Andrzeja Szłapy nie  trzeba nikomu przedstawiać ani w Chorzowie,  ani w futsalowym środowisku.  W ostatnich latach doprowadził ekipę bielskiego Rekordu do pasma sukcesów.

„CLEAREX jest klubem, w którym  chce się grać i  być trenerem. Z dużymi tradycjami.  Jest to również  pewne  wyzwanie, bo  od kilku lat kibice czekają na sukces w lidze. Mam miłe wspomnienia z Chorzowa,  bo najlepsze  czasy, jeśli chodzi o futsalową przygodę zawodniczą, przeżyłem tutaj. Chciałbym wrócić do tamtych czasów i coś fajnego z  CLEAREX-em zrobić” – powiedział  nowy szkoleniowiec.

Podkreślił,  że budowa zespołu i osiągniecie najwyższych  celów wymaga czasu.

„Wiem o tym, jestem realistą.  Wszystko wiąże się z cierpliwą pracą, możliwościami transferowymi. Liczę, że  uda się zbudować fajną drużynę. Wiele rzeczy jest zrobione dobrze, pewne  trzeba dopracować. Jestem optymistą,  mam nadzieję, że efekty naszej wspólnej pracy przyjdą” – dodał.

Na pewno ani hala chorzowskiego MORiS-u,  ani szatnia nie stanowią dla nowego szkoleniowca tajemnicy.

„Poznałem tu każdy zakątek podczas dziesięciu lat gry w CLEAREX-e. Będę się czuł dobrze. Mam nadzieję na szybkie złapanie dobrego kontaktu  z zespołem,  zależy mi na przekonaniu zawodników do pewnych rzeczy”- wyjaśnił Szłapa.

Nowy trener grał w przeszłości w naszych barwach z Szymonem Łuszczkiem i Krzysztofem Saliszem.

„Krzyśka prowadziłem też w grupach młodzieżowych CLEAREX-u. Pozostałych graczy też znam bardzo dobrze z ligowych boisk. Obserwowałem ich od dawna, więc nic mnie nie zaskoczy, wiem, czego się spodziewać” – zakończył Andrzej Szłapa.

Trenerze – witamy w domu:)