Powrót

Awans po ciężkim meczu

Po trudnym wyjazdowym meczu CLEAREX Chorzów pokonał AZS UMCS Lublin 4:1 (1:0) w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Awansowaliśmy do ćwierćfinału, w którym w kolejną środę też na wyjeździe zmierzymy się z AZS UZ Zielona Góra. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył dziś Tomasz Golly, a po jednej dołożyli Mateusz Omylak i Sebastian Leszczak.

CLEAREX: Rafał Krzyśka/Patryk Puzio – Tomasz Golly, Mikołaj Zastawnik, Szymon Łuszczek, Wadim Iwanow oraz Robert Gładczak, Mariusz Seget, Mateusz Omylak, Piotr Łopuch, Maciej Mizgajski, Robert Świtoń, Adam Wędzony, Sebastian Leszczak.

Trzeba przyznać, że nie był to najpiękniejszy z naszych meczów. Tym niemniej, nie o piękno chodziło, tylko o awans do kolejnej rundy pucharowej rywalizacji. Z pewnością nie dostalibyśmy najwyższych „not za styl”. Ale gramy dalej. Rywale postawili trudne warunki, też mieli swoje sytuacje, jednak gola strzelili nam dopiero 9 sekund przed końcem spotkania.

Teraz w sobotę czeka naszą drużynę ligowy mecz w Gliwicach z Piastem, a w kolejną środę ćwierćfinał Pucharu Polski w Zielonej Górze.