Powrót

W bagażniku zostawiliśmy miejsce dla trzech punktów

Zespół Clearex-u wyjechał do Białegostoku, gzie w sobotę o 18.00 rozegramy mecz 3. kolejki Futsal Ekstraklasy z miejscowym MOKS Słoneczny Stok. W bagażniku naszego autokaru znalazło się sporo rzeczy, ale jest jeszcze miejsce, by przywieźć do Chorzowa trzy punkty.

„Jedziemy po to, żeby wygrać. Potem znowu czeka nas pauza, czas najwyższy zacząć punktować.  Analizowaliśmy grę rywali, też zaczęli od porażek. Mamy dobre wspomnienia z Białegostoku,   trzeba je podtrzymać” – powiedział piłkarz naszej drużyny Sebastian Brocki.

Rok temu wygraliśmy na wyjeździe z MOKS-em 5:2. Początek tego sezonu mamy rwany, bowiem po wyjazdowym meczu w Pniewach (porażka 1:3) pauzowaliśmy z racji wycofania się z rywalizacji ekipy z Brzegu.

„Wiadomo, że każdy chciałby grać co tydzień, a jeśli czasem wpadłby mecz w środę – też byłoby fajnie. Lepiej grać, niż trenować. Czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu, ale wiadomo, że reprezentacja musi mieć czas na zgrupowanie. Korzystniejsza byłaby parzysta liczba zespołów w lidze, jeśli  jednak nie ma alternatywy – trzeba grać w ten sposób” – dodał.

W związku z wprowadzeniem fazy play off intensywny może być koniec sezonu.

„To prawda, ale najpierw trzeba się tam dostać. Tu się zaczynają schody. Część zespołów zakończy rozgrywki wcześniej, miejmy nadzieję, że nas w tej grupie nie będzie” – zakończył Brocki.

Początek sobotniego spotkania o godz. 18.00. Internetowa transmisja będzie dostępna – wp.pilot

Aktualna tabela – TUTAJ