Powrót

To był ciekawy i dobry rok

W kończącym się 2017 roku CLEAREX Chorzów wywalczył  po raz drugi w historii  Puchar Polski, a rozgrywki  ekstraklasy zakończyliśmy na czwartym miejscu, najlepszym od 9 lat.

Po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu zajmowaliśmy 8 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Teraz CLEAREX „zimuje” na 6 pozycji mając 17 oczek.  Ta jesienna zdobycz mogła być zresztą zdecydowanie lepsza, patrząc na przebieg spotkań.

3 maja 2017 nasz zespół we własnej hali świętował zdobycie Pucharu Polski po wygranej 1:0 z bielskim Rekordem. Bramkę z rzutu karnego strzelił Tomasz Golly (35).  To był rewanżowy pojedynek finałowy. Na wyjeździe przegraliśmy 2:3 po trafieniach Mariusza Segeta (14) i Mateusza Omylaka (38).

W poprzednim sezonie nasza drużyna wyraźnie „rozkręcała” się w rundzie wiosennej, udanie łącząc rywalizację w lidze i pucharze.  Czy tak będzie również teraz, kiedy wreszcie uporaliśmy się z plagą kontuzji – zobaczymy.

Trzeba będzie się dostosować do bardzo „rwanego” stycznia w związku ze zgrupowaniami kadry i finałami mistrzostw Europy. Na pewno jednak zapowiada się znów ciekawy czas.