Powrót

Charytatywne otwarcie roku

W świąteczną styczniową środę nasz zespół wystąpił w charytatywnej imprezie „Gramy dla Ivana – Jeden za Wszystkich, Wszyscy za jednego” zorganizowanej w Siemianowicach Śląskich. Jej celem była zbiórka pieniędzy na zakup protez i rehabilitację Marcina Iwaneckiego, byłego piłkarza Siemianowiczanki i środowiskowych zespołów futsalowych.

CLEAREX rozegrał w hali kompleksu „Michał” dwa towarzyskie mecze, które urozmaiciły naszym piłkarzom blok zimowych treningów. W pierwszym spotkaniu przegraliśmy 2:3 z AZS UŚ Katowice (2 x 20 minut bez zatrzymywania czasu), w drugim pokonaliśmy MKS Siemianowiczankę 4:1 (2 x 15 minut też bez przerw). Wystąpiliśmy bez chorego Pawła Budniaka i narzekającego na uraz Dawida Pasierbka.

Nie o wyniki jednak w tym przypadku chodziło. Liczył się szczytny cel, który przyciągnął do hali pokaźną liczbę kibiców. Oprócz futsalowych pojedynków obejrzeli występy artystyczne, mogli wziąć udział w licytacjach.

W niedzielę wracamy do poważnego grania. Na wyjeździe zmierzymy się z 1. ligowym zespołem Antonio Orzeł Futsal Jelcz Laskowice w 1/16 finału Pucharu Polski. Początek spotkania o godz. 18.00.

O awansie do kolejnej rundy zadecyduje wynik jednego spotkania. Oba zespoły rozpoczną na tym etapie rywalizację. Gospodarze mieli w poprzedniej fazie wolny los, a drużyny ekstraklasowe włączają się do walki o puchar w tej fazie.