Powrót

Ciekawa, szybka gra, dużo sytuacji

„Cieszy mnie postawa naszego zespołu. Od początku do końca wszyscy grali na sto procent, czego zawsze oczekuję” – podsumował  trener Andrzej Szłapa piątkowy sparing.

To, że Clearex  przeważał, nie było niespodzianką. Warto jednak podkreślić, że nasi piłkarze stworzyli mnóstwo sytuacji, grali szybko przez pełne 50 minut, bo sparing trwał 2×25 minut z zatrzymywanym czasem. Goście na początku wyszli z kilkoma kontrami, z którymi poradził sobie Rafał Krzyśka.

Instynkt strzelecki pokazał Przemysław Dewucki , strzelając trzy gole w ciągu dwóch minut. W końcówce  rywale zmarnowali krótki rzut karny (poprzeczka) , a przy przedłużonym – refleksem błysnął Oliwier Nadolski.

„ Dużo rzeczy nam wychodziło, choć można mieć uwagi do skuteczności, bo sporej liczby sytuacji nie wykorzystaliśmy.  Ważne jednak, że do nich dochodzimy. Chcemy grać w najwyższym  tempie, jakie w danym dniu potrafimy osiągnąć. Od pierwszej do ostatniej minuty” – dodał trener.

Za tydzień w sparingu podejmiemy FC 2016 Siemianowice, a za dwa – Sośnicę Gliwice.

„Postaramy się jak najlepiej przygotować do inauguracji sezonu. Widać, że nowi zawodnicy fajnie się wkomponowali w zespół, dobrze zostali przyjęci” – zakończył Andrzej Szłapa.