Powrót

Clearex gotowy na sobotni mecz w Chojnicach

W sobotę nasz zespół zagra na wyjeździe z Red Devils Chojnice w meczu 4. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. „Na pewno czeka nas ciężka przeprawa, wiadomo, że gra się tam ciężko, a nikt się przed nami nie położy” – ocenił Sebastian Brocki, strzelec pięknego gola, dającego nam remis (2:2) w starciu u siebie z FC Reiter Toruń.

„Podnieśliśmy się w końcówce w ciężkiej sytuacji. Teraz już skupiamy się tylko o meczu z Red Devils, a potem trzeba będzie pomyśleć o zdjęciu klątwy własnej hali. Bo na razie kolorowo pod tym względem w tym sezonie nie jest” – dodał nasz zawodnik.

Clearex u siebie przegrał w tym sezonie z Piastem 3:4 i zremisował z ekipą z Torunia 2:2. W Białymstoku wygraliśmy z MOKS Słoneczny Stok 5:2.

„Wygrywać na wyjazdach to za mało, musimy też zdobywać komplety punktów u siebie. Z Piastem do przerwy prowadziliśmy 3:1 i przegraliśmy. Z torunianami też powinniśmy załatwić sprawę w pierwszej połowie. Zabrakło skuteczności, w głównej mierze mojej. Nic, niestety, nie wpadało. Goście zdobyli gola z przedłużonego karnego po faulu, którego nie było. Trzeba było gonić wynik, wyrównaliśmy, ale na więcej nie wystarczyło  czasu i szczęścia. Mam do siebie pretensje, bo nie wykorzystałem sytuacji sam na sam, czy innych stuprocentowych ” – podsumował.

„Diabły” mają na koncie jeden punkt po remisie z AZS UG Gdańsk 2:2 i porażkach z bielskim Rekordem 1:8 oraz Constractem Lubawa 1:9.

„Trener Andrzej Szłapa przygotował analizę  gry rywala i teraz już z niecierpliwością czekamy na sobotni mecz” – zakończył Brocki.

Początek meczu o godz. 18.00, transmisja na wp.pilot