CLEAREX – Nbit 2:0 w sparingu

CLEAREX Chorzów pokonał we własnej hali Nbit Gliwice 2:0 (1:0) w swoim piątym letnim sparingu. Bramki: Mikołaj Zastawnik (18), Tomasz Rabczak (38).

CLEAREX: Kamil Dworzecki, Damian Purolczak – Mirosław Miozga, Krzysztof Salisz, Mateusz Omylak, Michał Tkacz – Szymon Łuszczek, Mikołaj Zastawnik, Paweł Budniak, Dawid Pasierbek oraz Mariusz Seget, Daniel Wojtyna, Tomasz Rabczak.

Mecz był szybki, z bardzo małą ilością przerw w grze. W pierwszej połowie niewiel też było sytuacji podbarmkowych. Oba zespoły dobrze, uważnie broniły. Raz, w 9. minucie rywalom urwał się Mariusz Seget, ale bramkarz gliwiczan obronił w sytuacji sam na sam.

Kluczowa okazał się 18. minuta. Po naszym błędzie w defensywie goście mieli rzut wolny. Piłkę po strzale rywala przyjął na ciało Szymon Łuszczek, kontrę wyprowadził Mikołaj Zastawnik i pokazał, co to znaczy szybkość plus technika. Bramkarz po jego precyzyjnym uderzeniu tylko popatrzył, jak piłka przy słupku wpada do siatki.

Po przerwie powinniśmy zdobyć kilka goli. Trzy razy gości ratował słupek. Michał Tkacz mając przed sobą tylko bramkarza przelobował nie tylko jego, ale i bramkę. Wynik ustalił Tomasz Rabczak. Po dograniu Daniela Wojtyny z końcowej linii piętą z bliska wepchnął piłkę do bramki.

Trzeba też przyznać, że w drugiej połowie obaj nasi bramkarze stanęli na wysokości zadania. Zarówno broniąc w kilku groźnych sytuacjach, jak i dobrze wznawiając grę.

Kolejny mecz kontrolny rozegramy w piątek w słowackiej Żylinie, gdzie zmierzymy się z miejscowym ekstraklasowym Makroteamem.