Powrót

Czas na mecz z AZS UŚ Katowice

W ramach 22.kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy nasz zespół zagra w sobotę na wyjeździe (w Mysłowicach)  z AZS UŚ Katowice. Teoretycznie jesteśmy murowanym faworytem tego starcia. A w praktyce? Zawsze z tym rywalem grało się nam ciężko. Wystarczy przypomnieć, że październikowy mecz w Chorzowie zakończył się remisem 3:3 (bramki: Tomasz Golly, Sebastian Leszczak, Sebastian Brocki).

Katowiczanie są w strefie spadkowej, zgromadzili na razie tylko osiem punktów. Aktualna tabela znajduje się tutaj

CLEAREX jest czwarty, mamy 41 punktów, w ostatnich dwóch kolejkach – po kapitalnych widowiskach – pokonaliśmy u siebie Constract Lubawa 2:1 i zremisowaliśmy w środę w Gliwicach z Piastem 4:4, tracąc gola sekundę przed końcem spotkania.

Tyle,  że w sobotę to nie będzie miało absolutnie żadnego znaczenia. Bo rywale rozpaczliwie potrzebują punktów i zrobią wszystko, by je zdobyć. Na żadną „wygraną na stojąco” nie ma co liczyć.

Dlatego krótko przed 13.00 robimy sobie przerwę w sobotnich porządkach, siadamy przed monitorami komputerów, laptopami, tabletami czy telefonami i kibicujemy. Link do transmisji  znajduje się – tu