Powrót

Decydująca faza walki o utrzymanie

Przed naszym zespołem ostatnie trzy mecze sezonu zasadniczego FOGO Futsal Ekstraklasy. Zagramy w nich kolejno z AZS UŚ Katowice  (dom),  Constractem Lubawa (wyjazd) i AZS UW Darkomp Wilanów (dom).

Tabela po 27. kolejkach  wygląda tak

Jak widać, kluczowe znaczenie dla kwestii utrzymanie się Clearex-u w elicie będzie miało spotkanie z katowiczanie zaplanowana na 21 kwietnia.  W najbliższy weekend liga bowiem nie gra, bo ten termin był już wcześniej zarezerwowany na baraże o udział w rundzie elitarnej kwalifikacji do finałów MŚ. Reprezentacja Polski już awansowała do tej fazy, ale terminarz pozostał niezmieniony.

Tak więc po tej dwutygodniowej poświątecznej przerwie czeka nas decydująca batalia o pozostanie w ekstraklasie.

AZS UŚ po starciu z nami podejmie jeszcze zespół z Wilanowa, a w ostatniej kolejce będzie pauzował.

Układ tabeli powoduje, że spotkanie z „akademikami” nabiera wielkiej wagi dla obu ekip. W Wielką Sobotę Clearex przegrał w Warszawie z Legią 3:7,  a AZS UŚ zremisował u siebie z broniącym mistrzostwa Polski Piastem Gliwice 1:1.

Grudniowy mecz z katowiczanami w Chorzowie wygraliśmy 4:2 . Dwa gole dla Clearex-u zdobył wtedy Przemysław Dewucki, a po jednym Kacper Burzej i  Paweł Barański. Niestety, to było ostatnie  – na razie –zwycięstwo naszej drużyny w tym sezonie. Czas to zmienić.