„Diabły” rozbite w Chorzowie

Świetna gra całego zespołu, trzy gole Mikołaja Zastawnika oraz trafienia Tomasza Golly, Sebastiana Leszczaka, Adama Wędzonego i Wadima Iwanowa dały w niedzielę naszej drużynie wysokie zwycięstwo nad Red Devils Chojnice 7:1.

Przed rozpoczęciem spotkania Sebastian Leszczak odebrał z rąk szefa spółki Futsal Ekstraklasa Macieja Karczyńskiego statuetkę dla „odkrycia” minionego sezonu ligowego.

Na tym uprzejmości się skończyły, a zaczęła szybka twarda walka. Od początku mieliśmy spora przewagę i sporo sytuacji podbramkowych. Jedną wykorzystał Tomasz Golly wyprowadzając nas na prowadzenie. Potem długo trzeba było czekać na kolejne trafienia. Wreszcie Sebastian Leszczak sprytnym, płaskim strzałem zaskoczył bramkarza gości, a jeszcze przed przerwą Mikołaj Zastawnik najpierw nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego, ale za chwilę zwieńczył kapitalną kontrę i dogranie Wadima Iwanowa.

Do przerwy prowadziliśmy 3:0. Chojniczanie próbowali odrabiać straty, ale na próbach się skończyło. Nasi piłkarze byli w niedzielę szybsi, dokładniejsi, skuteczniejsi – po prostu lepsi.

Efektem tego były kolejne gole. Dwa razy trafił Zastawnik, poprawił Adam Wędzony i było po meczu. Co prawda rywale zdobyli kontaktową bramkę, potem zmarnowali przedłużonego karnego. Wynik ustalił kapitalnym rajdem Wadim Iwanow – położył golkipera „Diabłów” i spokojnie skierował piłkę do siatki.

Za tydzień w poniedziałek jedziemy do Torunia.