Dobry wynik, świetna gra, piękne bramki

CLEAREX Chorzów w najlepszy z możliwych sposobów zakończył rundę jesienną Futsal Ekstraklasy. Kapitalne widowisko stworzyli  nasi piłkarze  dla kibiców, którzy licznie pojawili się w hali MORiS-u. Pokonaliśmy Red Dragons Pniewy 6:1 (4:0) w ostatniej tegorocznej kolejce ligowej.

Już trafienie  Macieja Mizgajskiego z ostrego kąta w słupek w 1. minucie zapowiadało spore emocje . I to się potwierdziło. Efektowną  „podcinką” próbował pokonać golkipera z Pniew Mikołaj Zastawnik. Zabrakło niewiele.  W kolejnej akcji  CLEAREX-u piłki po potężnym uderzeniu Sebastiana Leszczaka raczej nie zobaczył bramkarz Red Dragons i wyjął ją z siatki. 38 sekund później  Adam Wędzony popisał się leciutkim, technicznym lobem, po którym w bramce wylądował jeden z rywali wraz z piłką.

Kolejne dwa trafienia Przemysława Dewuckiego i Sebastiana Leszczaka był efektem dominacji naszej drużyny. Rafał Krzyśka miał niewiele do roboty, po przerwie między słupkami stanął Miłosz Burza. On miał sporo okazji do wykazania się i zaprezentował niebagatelne umiejętności. Goście niemal od razu wprowadzali lotnego bramkarza, próbując powalczyć o lepszy wynik. Pewne nadzieje dał im gol z 32. minuty.

Końcówka należała do naszej drużyny. Co prawda z powodu bolesnego urazu musiał opuścił boisko Maciej Mizgajski, ale zdobyliśmy jeszcze dwie bramki. Najpierw Mikołaj Zastawnik z Przemysławem Dewuckim  rozmontowali defensywę „Smoków”, potem Wadim Iwanow z naszej połowy trafił do pustej bramki pniewian i można było zacząć myśleć o świętach.

W 13 meczach zdobyliśmy jesienią 25 punktów, przy bilansie bramkowym 57-34. Tabela znajduje się tutaj

Po świąteczno-noworocznej przerwie rozgrywki ligowe zostaną wznowione 11 stycznia. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej podejmiemy GI Malepszy Futsal Leszno