Powrót

Dominik Jankowski : w hali potrzebna  jest technika

18-letni Dominik Jankowski przyszedł do naszej drużyny niedawno z UKS Ruch Chorzów,  wcześniej trenował tylko na trawiastym boisku.  „Myślę,  że piłkarze z dużych boisk patrzą na halowych jako na tych, którym nie wyszło i mniej potrafią. Tymczasem, moim zdaniem,  jest inaczej. W futsalu są potrzebne większe umiejętności techniczne” – powiedział młody zawodnik, przygotowujący się z CLEAREX-em do następnych meczów ligowych.

„Zdecydowałem się na futsal bo wydaje mi się, że mam lepsze warunki fizyczne do hali,  niż na duże boisko.  Myślę, że tu bardziej się odnajdę i wiążę z tym większe nadzieje” – dodał.

Przyznał,  że uczy się wiele na każdym treningu naszego zespołu.

„W futsalu zacząłem praktycznie wszystko od początku. Schematy z dużego boiska nie są tu zbyt użyteczne.  Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele pracy przede mną. Nie jest łatwo się przestawić z boiska do hali, ale liczę, że z dnia na dzień  będzie coraz lepiej”- podkreślił.

Jego zdaniem  taktyka stosowana w futsalu jest bardziej skomplikowana od tej „trawiastej”.

„Nie ma gry na tzw. wolne pole, podania muszą byś dokładne i szybkie. Jest też mniej czasu, nie można przyjąć piłki i jechać z nią przez trzech obrońców. Trzeba od razu podawać. Trudno się przyzwyczaić do innej piłki, no i … nie ma spalonych” – śmiał się Jankowski.

Zauważył, że mając dobrą kondycję liczył, że z tym elementem nie będzie miał podczas zajęć w hali problemu. Rzeczywistość okazała się bardziej złożona.

„Od każdego w zespole podczas treningu staram się czegoś nauczyć. Po cichu liczę na ligowy debiut, ale wiem, że ot tak na boisko nie wejdę. Muszę po prostu pokazywać się z jak najlepszej strony na każdych zajęciach” – podsumował  Dominik Jankowski.