Fajny mecz, skuteczny CLEAREX, trzy punkty pojechały do Chorzowa

Fajny mecz obejrzeli w poniedziałkowy wieczór kibice w laskowickiej hali i widzowie SportKlubu. To była dobra promocja futsalu, Szybkiego, widowiskowego, emocjonującego, z dużą ilością sytuacji podbramkowych z obu stron.

Spotkanie zaczęło się od nękania Rafała Krzyśki przez gospodarzy. Nasz bramkarz stanął na wysokości zadania, a w 5. minucie objęliśmy prowadzenie, po atomowym – jak zawsze – uderzeniu Macieja Mizgajskiego z rzutu wolnego.

Później znów Krzyśka miał pełne ręce roboty, ale też ogromną szanse na podwyższenie prowadzenia miał Tomasz Golly, któremu po zagraniu Wadima Iwanowa zabrakło kilku centymetrów, by wpakować piłkę do siatki. W rewanżu rywale trafili w słupek naszej bramki.

W 18 minucie najpierw golkiper gospodarzy obronił strzał z bliska Mariusza Segeta, chwilę potem Adriano Foglia spudłował z przedłużonego rzutu karnego dla Acany.

To nie był finał emocji w tej części spotkania. Równo z syreną drugiego gola pięknym uderzeniem z dystansu zdobył Sebastian Leszczak,

Na początku drugiej połowy Krzyśkę wyręczyła poprzeczka w sytuacji sam na sam, później świetnych okazji po drugiej stronie boiska nie wykorzystali Leszczak i Golly.

Walka rozgorzała na dobre. W 29 minucie Krzyśka interweniował do spółki ze słupkiem, zostaliśmy zepchnięci do defensywy. Wydawało się, że będzie bardzo ciężko. Tymczasem w 34 minucie Maciej Mizgajski  nie dał szans golkiperowi Acany z przedłużonego rzutu karnego. Szkoleniowiec gospodarzy po tej stracie błyskawicznie wycofał bramkarza.

Dwie minuty później Mizgajski nie wykorzystał identycznej okazji, a rywalom w końcu udało się zdobyć kontaktowego gola. Ostatnie słowo należało jednak do CLEAREX-u. Rafał Krzyśka obronił strzał Sebastiana Wojciechowskiego i od razu trafił przez całe boisko do bramki ekipy z Laskowic, ustalając wynik spotkania.

Po bardzo dobrym, szybkim meczu CLEAREX Chorzów wygrał 4:1 i awansował na drugie miejsce w tabeli. Po raz kolejny nasi piłkarze zaprezentowali świetną grę w obronie i wysoką skuteczność w ofensywie.