Powrót

Gramy z Widzewem, oby skutecznie

W sobotę nasz zespół  czeka wyjazdowy mecz z Widzewem Łódź w 9. kolejce Futsal Ekstraklasy. „Skuteczność w tym sezonie na razie kuleje. Cały czas intenywnie pracujemy nad tym, by była coraz lepsza” – przyznał Paweł Barański.

Tydzień temu Clearex u siebie przegrał z GI Malepszy Arth Soft Leszno 2:5. Łódzki beniaminek na wyjeździe uległ FC Reiter Toruń 2:4.

Spotkanie w hali chorzowskiego MORiS-u miało dość niespodziewany przebieg.  My tworzyliśmy okazje bramkowe,  a do siatki trafiali goście.

„Rozmawialiśmy o tym w szatni. Każdy z nas czuje wielki niedosyt. Mając tyle – i takich – sytuacji trzeba mecz wygrać. A wiadomo, że punktów bardzo potrzebujemy. Tym bardziej  szkoda tej porażki, ale nie możemy się poddawać, tylko dalej ciężko pracować. Kto widział to spotkanie, albo chociaż jego skrót, ten wie, że niekoniecznie musieliśmy zejść z parkietu pokonani” – dodał zawodnik.

Podkreślił, że Widzew jest bardzo ciekawym zespołem, mającym w składzie piłkarzy z ekstraklasowym doświadczeniem.

„Przygotowania przebiegły normalnym trybem. Jedziemy, by zdobyć komplet punktów. Mamy plan na ten mecz. Na pewno chcemy częściej być przy piłce, no i dobrze finalizować kontry, co często decyduje o wygranej. W tym sezonie cały czas jeszcze kuleje nasza skuteczność. Pracujemy intensywnie nad tym, by ją poprawić” – podsumował Barański.

Początek spotkania o godz. 19.00

Internetowa transmisja będzie – tradycyjnie – dostępna na wp.pilot

Aktualna tabela ligowa – TUTAJ