Powrót

Intensywny tydzień

Nasi piłkarze mają intensywny tydzień. Po poniedziałkowym meczu ligowym w Bielsku-Białej w piątek podejmą MKF Solne Miasto Wieliczka w  1/8 finału Pucharu Polski. O awansie do ćwierćfinału decyduje jedno spotkanie. CLEAREX po porywającym meczu przegrał w dość pechowych okolicznościach z bielskim Rekordem, co wywołało zrozumiałą złość i poczucie niedosytu.  Do  pokonania lidera tabeli ekstraklasy zabrakło nam bardzo niewiele i to raczej w kategoriach szczęścia, niż umiejętności.

Teraz na chwilę czas zapomnieć o ligowych punktach i skupić się na pucharze. Dzięki losowaniu  z  drużyną Wieliczki zagramy u siebie. Oba zespoły zaczęły udział w pucharowej rywalizacji  od 1/16 finału.. CLEAREX na wyjeździe pokonał w te j fazie  OSiR Berland Komprachcice 3:0, a zespół z Wieliczki w Tychach wygrał z miejscowym GKS 5:0.

MKF w ostatniej kolejce ligowej przegrał w Głogowie z Chrobrym 1:3 i zajmuje 10 miejsce w tabeli  ze stratą 10 punktów do naszej drużyny.

Ligowy mecz z „solnymi” w Chorzowie wygraliśmy 6:1. Bramki zdobyli w grudniu Tomasz Golly dwie oraz Tomasz Lutecki, Piotr Łopuch, Szymon Łuszczek i Damian Purolczak. Ten wynik, ani dobra gra z Rekordem,  nie będą miały jednak w piątek żadnego znaczenia. Spacerku nie należy się spodziewać. Bedzie walka o awans, którą trzeba wygrać.

Początek piątkowego meczu w hali przy ul. Dąbrowskiego 113 o godz. 19.30.