Powrót

Jeśli to poniedziałek, to jesteśmy w Gdańsku

Poniedziałkowy mecz AZS Uniwersytet Gdański – CLEAREX Chorzów zamknie 18 kolejkę ekstraklasy. Oba zespoły spotkały się w gdańskiej hali w środowy wieczór. Spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski wygrał nasz zespół 5:2. (3:1), a bramki zdobyli Tomasz Golly, Szymon Łuszczek, Tomasz Lutecki, Mikołaj Zastawnik i Mateusz Omylak. Czyli nasi piłkarze po odespaniu podróży, odnowie biologicznej i treningu znów zapakują się do autokaru i wyruszą nad morze.

W poniedziałek minie dokładnie cztery miesiące od ligowego pojedynku z AZS UG w Chorzowie. 13 listopada 2016 też wygraliśmy , tyle, że 4:1 (2:0) po dwóch trafieniach Tomasza Luteckiego  i po jednym Mikołaja Zastawnika i Tomasza Golly.

W tabeli przed tą kolejką CLEAREX jest 8, a AZS UG – 9. Pełne zestawienie znajduje się w zakładce „rozgrywki”. Przypomnijmy, że po 22 kolejkach nastąpi podział tabeli i punktów na pół, a potem każdy zespół rozegra jeszcze po pięć meczów. W w tej sytuacji miarę zbliżania się finiszu sezonu zasadniczego waga każdego spotkania, każdego punktu, każdej bramki rośnie.

Tyle sucha statystyka. A co wydarzy się na parkiecie w Gdańsku?  Transmisję przeprowadzi telewizja Sport Klub, początek w poniedziałek o go. 20.00. Przed 22.00 wszystko będzie jasne.Wtedy można przestać trzymać kciuki:)