Powrót

Kapitalny mecz CLEAREX-u, kolejny lider pokonany w Chorzowie

Po takim emocjonującym przedmeczu, nie wypadało rozegrać słabego spotkania. I kibice mogli się czuć usatysfakcjonowani, bowiem obejrzeli świetne widowisko.Zgodnie z terminarzem mecz miał zostać rozegrany w Zduńskiej Woli, jednak w związku z problemem z dostępnością tamtejszej hali w niedzielę, nastąpiła zmiana gospodarza.

Co prawda goście narzucili na początku bardzo wysokie tempo i szybko objęli prowadzenie, ale potem do głosu doszli nasi.

Dominowaliśmy mniej więcej od 6. minuty, kiedy o czas poprosił trener Mirosław Miozga. Wystarczy powiedzieć, że do przerwy zdobyliśmy dwa gole, oprócz tego Sebastian Leszczak trafił w słupek i poprzeczkę, a Mikołaj Zastawnik w poprzeczkę.

Wyrównał Adam Wędzony,  przechodząc przy okazji do historii, bowiem zdobył gola po … własnej asyście z rzutu wolnego. Można? Można. Prowadzenie dał nam Maciej Mizgajski. Po szybkim rozegraniu uderzył tak mocno z bliska piłkę, że golkiper Gatty chyba tylko ją usłyszał.

Po przerwie przeważaliśmy dalej. I w 27. minucie było 3:1. Leszczak zagrał wyyyysokooo, a Mizgajski głową trafił do siatki.

Szybciutko defensywa Gatty została rozmontowana zupełnie i Leszczak wjechał do bramki. Strata piłki na środku boiska pozwoliła niestety przyjezdnym zdobyć drugiego gola i dała im nadzieję.

Rywale szukali szansy w łapaniu fauli i dopięli swego. W 36. minucie mieli przedłużony rzut karny. Egzekwował go Daniel Krawczyk, uderzył mocno, ale w poprzeczkę.

W końcówce Gatta wycofała bramkarza, atakowała i w przedostatniej sekundzie gry piłka wpadła do naszej siatki, odbita przypadkowo od Krzysztofa Salisza.

To nie mogło zmącić radości ze zdobycia trzech punktów w starciu z trudnym rywalem. Aż szkoda, że czeka nas teraz przerwa dla reprezentacji, bo nasz zespół ostatnio jest w dużym „gazie”.

Warto nadmienić, że podczas niedzielnego spotkania w hali MORiS zainaugurowała działalność strefa dziecięca. W przerwie wystąpił duet akrobatyczny Duo Infinity – Marta Śrutwa i Magda Rajtor, a kibice mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o futsalu.