Następny test na plus

CLEAREX Chorzów pokonał w sparingu zespół krakowskiej ligi Dream Team Lex Słomniki 3:1 (0:0, 2:0, 1:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Omylak (18), Mikołaj Zastawnik (22), Robert Świtoń (32); dla gości: Adam Przeniosło (34) . Mecz trwał nietypowo 2 x 15 minut plus 8 minut z zatrzymywanym czasem.

CLEAREX: Pawel Pstrusiński, Krystian Brzenk, Damian Purolczak – Mateusz Omylak, Daniel Wojtyna, Tomasz Golly, Mikołaj Zastawnik – Robert Gładczak, Mariusz Seget, Robert Świtoń, Kamil Kmiecik oraz Szymon Łuszczek, Damian Ficek, Piotr Łopuch, Tomasz Lutecki.

Przez całe 38 minut trwania spotkania mieliśmy przewagę. Długo jednak naszym akcjom brakowało skutecznego finału. A to strzały były niecelne, a to zablokowane, a to obronione przez bramkarza gości. Bywało, że zamykaliśmy rywal iw „hokejowym” zamku w 14. po silnym uderzeniu Roberta Gładczaka piłka odbiła się od słupka, ale do siatki wpaść nie chciała.

W drugiej części trener Marcin Waniczek nakazał przez pewien czas grę z lotnym bramkarzem. Wreszcie też – przy wyrównanych siłach w polu – padły gole. Przy obu swoje „trzy grosze” dołożył Mikołaj Zastawnik. Najpierw wyłożył piłkę Mateuszowi Omylakowi, który zwiódł rywali, potem sam z bliska zakończył akcję. W tej drugiej „tercji” wypracowaliśmy jeszcze kilak dobry okazji, ale już bez efektów.

Po kolejnej przerwie najpierw Damian Purolczak wybronił w sytuacji sam na sam. Później strzelał Robert Świtoń, a Kamil Kmiecik umiejętnie utrudnił życie bramkarzowi i było 3:0. A na koniec przyjezdni zdobyli honorowego gola.

Za tydzień w piątek nasz zespół pojedzie na weekend do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Przerywnikiem w treningach będzie wyjazd do czeskiego Trzyńca na mecz z miejscowym ekstraklasowym SKP Ocel.