Powrót

Kończymy sezon w Pniewach

Niedzielnym wyjazdowym meczem z Red Dragons Pniewy nasz zespół zakończy sezon futsalekstraklasy. Wynik nie będzie miał znaczenia dla miejsca CLEAREX-u Chorzów w tabeli, zajmiemy czwartą pozycję, tym niemniej z pewnością dobrze było na finiszu wygrać. Po ostatniej porażce z Gattą u siebie pozostał niedosyt, bo podium nam na ostatniej prostej „odjechało”, ale też trzeba pamiętać, z jakiego miejsca startowaliśmy do walki o czołowe lokaty.

Początek sezonu nie dawał powodów do nadmiernego optymizmu. Być może niewielu pamięta, że po sześciu kolejkach nasz zespół zajmował 11, czyli przedostatnie, miejsce, wyprzedzając tylko późniejszego spadkowicza z Wieliczki. W tych sześciu meczach wywalczyliśmy cztery punkty. Kto wtedy myślał o grupie mistrzowskiej i walce o medale?

Potem było z tygodnia na tydzień lepiej, doszli nowi zawodnicy, którzy sporo wnieśli do naszej gry. Wygrzebaliśmy się z ligowego „bagna” i kiedy wydawało się, że wszystko idzie dobrze, przyszły dwa rozczarowania – porażka po rzutach karnych z w ćwierćfinale Pucharu Polski z AZS UZ Zielona Góra i wspomniana ligowa przegrana z Gattą po meczu, który można było w chorzowskiej halki skończyć dużo korzystniejszym wynikiem.

I teraz na koniec gramy ze „Smokami”, które też walczą też tylko – i aż – o dobry rezultat i lepsze samopoczucie na pożegnanie sezonu.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Transmisję w internecie przeprowadzi tvcom.pl. Link –

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Liga-Ekstraklasa/Sezona-2017-2018/163049-Red-Dragons-Pniewy-Clearex-Chorzow-(Ekstraklasa-Grupa-mistrzowska-27-kolejka).htm