Powrót

Koniec przygotowań, w niedzielę pierwszy ligowy mecz

Nasi piłkarze kończą nielubiany okres przygotowawczy. W niedzielę zagramy na wyjeździe z Red Dragons Pniewy w inauguracyjnej kolejce sezonu Futsal Ekstraklasy.

„Wyniki sparingów może nie napawały optymizmem, ale przecież formy nie mieliśmy złapać w meczach kontrolnych, tylko tych w sezonie. Z tego, co widzę idziemy w dobrym kierunku i zespół będzie przygotowany. Fakt, że wszystko zweryfikuje w niedzielę boisko. Czy to wystarczy na ten moment, czy dalej trzeba będzie ciężko pracować, by formy szukać. Myślę, że krótkie, ale intensywne przygotowania pozwolą na to, by zdobyć w niedzielę trzy punkty, a potem pojechać po kolejne” – ocenił kapitan Clearex-u Szymon Łuszczek.

Przyznał, że nie pamięta tak wczesnej inauguracji rozgrywek.

Równo trzy miesiące wcześniej kończyliśmy sezon domowym meczem z pniewianami. W Chorzowie było 5:2.

„Teraz jest  nowe rozdanie, wydaje mi się, że będzie całkiem inny mecz. Dla nas trochę taki przerywnik przed dalszym okresem treningów, tym niemniej –  trzeba być gotowym na to spotkanie” – podsumował Łuszczek.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy uczestniczyć będzie 15 drużyn, w związku z tym co tydzień jedna będzie pauzowała.  W drugiej  kolejce „wolne” będzie miał  właśnie Clearex.