Powrót

Limit strat wyczerpany

„Mamy strasznie mało punktów, tracimy zbyt dużo goli, prezentujemy  niską skuteczność. Słowem – jeśli chcemy o coś walczyć w tym sezonie, to limit strat już wykorzystaliśmy” – powiedział przed meczem z Nbitem Gliwice trener CLEAREX-u Chorzów Tomasz Ulfik.

Nasz zespół ma na razie na koncie dwa zwycięstwa, remis i trzy porażki. Różnica bramek to 20-17.

„Zdobyliśmy najwięcej bramek w lidze, ale co z tego. Gramy nierówno, tracimy też sporo goli. A nawet jeśli daliśmy sobie strzelić tylko jedną (z Pogonią) to przegraliśmy. Gwieździe Ruda Śląska, która jest ostatnia w tabeli, też pozwoliliśmy zdobyć trzy bramki, chociaż mecz skończył się naszą wygraną” – wyliczył trener.

Zwrócił uwagę na gole stracone z bliźniaczych rzutów wolnych w meczach z GAF Omega Gliwice i Red Dragons Pniewy.

„To były ważne, z punktu widzenia przebiegu tych spotkań, straty. Analizujemy te sytuacje. Błędy każdemu się zdarzają, rzecz w tym, żeby je eliminować” – podkreślił Ulfik.

Jego zdaniem mimo 20 zdobytych goli problemem jest nadal nasza skuteczność.

„Mamy po 5,6 , a nawet 7 czy 8 dobrych, czasem stuprocentowych sytuacji w trakcie połowy meczu. 2 – 3 gole powinny z tego być” – podsumował.

W trakcie letnich przygotowań CLEAREX w sparingu we własnej hali pokonał Nbit Gliwice 2:0.

„Spacerek to nie był. Ale też nawet, gdybyśmy wygrali 8:0, nie przywiązywałbym do tego wagi. Bo sparing, a mecz ligowy, to zupełnie coś innego. Poza tym nie zapominajmy, iż gliwiczanie są co prawda beniaminkiem ekstraklasy, ale ich piłkarzy trudno uznać za nowicjuszy. Nie zmienia to faktu, że gramy u siebie, potrzebujemy punktów i chcemy w sobotę wygrać” – podsumował trener.

Początek sobotniego meczu w hali przy ul. Dąbrowskiego 113 o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Przebieg spotkania będzie można również śledzić w internetowej telewizji com.tv.