Powrót

Łukasz Biel: potrzebuję nowych wyzwań

„Jak każdy człowiek potrzebuję nowych wyzwań w życiu.  Rozpoczynam nowy etap,  chcę teraz osiągać sukcesy z Clearex-em, dać zespołowi jak najwięcej na boisku, dobrze grać, zdobyć mnóstwo goli” – powiedział nowy zawodnik naszej drużyny Łukasz Biel, po podpisaniu umowy z Clearex-em Chorzów.

„Kryterium wyboru było na pewno bardzo mocno związane z Andrzejem Szłapą. Przepracowaliśmy razem w Rekordzie pięć lat z mnóstwem wspólnych sukcesów. Mam do trenera duży sentyment. On wie, na co mnie stać, a ja –  jakim jest szkoleniowcem.  Jestem pewien, że przy nim mogę się jeszcze rozwinąć jako zawodnik. A zespół  Clearex-u jest bardzo mocny jakościowo. Przechodzę więc do równie dobrej drużyny, w której będę miał szansę pokazać swoje możliwości” – dodał piłkarz.

Podkreślił, że miniony sezon był dla Clearex-u przejściowy, po przyjściu nowego szkoleniowca.

„Zawodnicy musieli poznać jego metody, podejście do treningu. Chciałbym pomóc drużynie wrócić na jej miejsce. Na pewno nie chodzi o walkę po utrzymanie, tylko znacznie wyższe pozycje. Mam nadzieję, że uda się to osiągnąć” – zaznaczył Biel.

Nie ukrywał, że potrzebuje nowych wyzwań.

„Jak każdy człowiek.  W Rekordzie spędziłem mnóstwo czasu, pokonałem wiele szczebli. Przychodzi jednak taki moment, że coś trzeba zmienić. W poprzedniej rundzie moja pozycja jako zawodnika z meczu na mecz troszeczkę malała, więc wspólnie  z żoną postanowiłem coś zmodyfikować. Doszliśmy do porozumienia z władzami Rekordu,  Pomysł przyjścia do Clearex-u był wspólny z trenerem Szłapą.  Nie spadam z wysokiego konia, po prostu rozpoczynam nowy etap w życiu. Chcę teraz osiągać sukcesy z Clearex-em, dać jak najwięcej zespołowi na boisku, dobrze grać i zdobyć mnóstwo goli” – zakończył Łukasz Biel.

Trzymamy za słowo:)