Powrót

Marcin Waniczek nowy trener CLEAREX-u: jestem optymistą

Nowym trenerem CLEAREX-u Chorzów został w poniedziałek Marcin Waniczek. “Nie trzeba było mnie długo namawiać, porozumieliśmy się szybko, po zakończeniu współpracy z dotychczasowym klubem byłem wolnym trenerem. Jestem z natury optymistą, wierzę, że uda się nam wszystko tak poukładać, by kolejny sezon był w wykonaniu drużyny lepszy” – powiedział nam szkoleniowiec.

Marcin Waniczek ostatnio prowadził GAF Omega Gliwice, wcześniej pracował w Remedium Pyskowice.

“Mieszkając kiedyś w Świętochłowicach dzięki CLEAREX-owi poznałem futsal. Za czasów studenckich prowadziłem zespół Wyższej Szkoły Bankowej, który dotarł do baraży o Futsalekstraklasę, taki poziom sportowy z drużyną amatorską udało się osiągnąć dzięki zawodnikom Clearex-u, którzy byli wypożyczani bezgotówkowo do naszego klubu. Przygodę trenerską zacząłem od drużyny U-18 Futsal Akademii Pyskowice, której sponsorem był Clearex. Patrząc z tej perspektywy zawsze gdzieś Clearex przewijał się przez moją przygodę z futsalem” – wspomina trener.

Po zakończeniu sezonu, niezbyt udanego w wykonaniu naszego zespołu, naturalne jest pytanie o kwestie personalne.

“Będziemy nad tym intensywnie pracować w klubie. Jestem zwolennikiem ewolucji, a nie rewolucji w drużynie. Ale nie mogę dziś zadeklarować, jakie będą zmiany w składzie. Teraz zaczyna się czas ruchów transferowych. Jednym zawodnikom kończą się kontrakty, inni szukają nowych klubów. Ostateczny kształt zespołu będzie zależał wyniku wielu rozmów” – dodał Marcin Waniczek.

Naszemu nowemu szkoleniowcowi życzymy powodzenia. O zmianach kadrowych będziemy oczywiście na bieżąco informować. Jak wspominał już wcześniej menadżer CLEAREX-u Zdzisław Wolny, większość spraw związanych z budową nowego zespołu powinna zostać dopięta w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Trenerowi Waniczkowi będzie pomagał zajmujący się kwestiami bramkarskimi Tomasz Ulfik, którego nie trzeba w tym  miejscu przedstawiać.

Od 25 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa niezbędne informacje, które znajdują się w dokumencie pod wskazanym poniżej adresem. Dowiedzą się z niego Państwo, w jaki sposób przetwarzamy Państwa dane osobowe oraz jakie mają Państwo związane z tym prawa.
Link: https://clearex-chorzow.pl/polityka-prywatnosci/