Mecz pod kontrolą dzięki skuteczności

Choć wynik niedzielnego spotkania może nieco mylić, bo gospodarze też mieli sporo okazji bramkowych,  to wygraliśmy mając grę pod kontrolą dzięki skuteczności.

CLEAREX: Mateusz Bednarczyk – Krzysztof Salisz, Szymon Łuszczek, Adam Wędzony, Sebastian Brocki – Maciej Mizgajski, Daniel Krawczyk, Sebastian Leszczak, Przemysław Dewucki oraz Dominik Jankowski.

CLEAREX zagrał w Chojnicach bez kontuzjowanego Roberta Rotuskiego i pauzującego za żółte kartki Mariusza Segeta.

Po wyrównanym początku, w którym okazję do rozgrzania się  miał Mateusz Bednarczyk nasi objęli prowadzenie. Idealne podanie Szymona Łuszczka z rzutu rożnego świetnym, płaskim uderzeniem zamienił na gola Krzysztof Salisz.

Potem dwa razy snajperskimi umiejętnościami błysnął Sebastian Leszczak i było 0:3. Gospodarze zdobyli kontaktowego gole, jednak  odpowiedź naszej drużyny była błyskawiczna.  Kiedy do rzutu wolnego podszedł Leszczak, wszyscy chyba spodziewali się potężnego uderzenia.  Tymczasem po krótkim rozegraniu piłkę wpakował z bliska do siatki Przemysław Dewucki.

Przed przerwą Red Devils zdobyli jeszcze jedną bramkę, a Leszczak nie wykorzystał  przedłużonego karnego.

Jeśli rywale mieli jakieś nadzieje na dobry wynik, rozwiał je na początku drugiej połowy Sebastian Brocki. Po raz pierwszy trafił w siódmej sekundzie tej części gry.

Ostatecznie pognębili chojniczan Daniel Krawczyk, wykorzystując rzut karny po faulu bramkarza na Adamie Wędzonym, a potem  Leszczak.  Przy naszym prowadzeniu 8:2 trzeci gol dla przeciwnika miał wartość już tylko statystyczną.

Do zakończenia sezonu zostały dwie kolejki. Za tydzień do Chorzowa przyjedzie Fit-Morning Gredar Brzeg, w później pojedziemy na spotkanie z  GI Malepszy Futsal Leszno. Niewiele to zmieni. Rozgrywki zakończymy na czwartym miejscu.