Powrót

Michał Dubiel: jesteśmy drużyną z charakterem

W niedzielę o 17.00 nasz zespół podejmie Dremana Opole Komprachcice w meczu 10. kolejki Futsal Ekstraklasy.  Clearex w poprzednim ligowym spotkaniu wygrał na wyjeździe z Widzewem 5:3 , mimo, że gospodarze prowadzili już 3:0. „Pokazaliśmy, że jesteśmy nieobliczalną drużyną z charakterem” – podkreślił Michał Dubiel, autor trzech asyst przy trafieniach Sebastiana Brockiego w Łodzi.

„Wyciągnąć z 0:3 na 5:3, – to się jednak zdarza nieczęsto. Poza charakterem pokazaliśmy też jakość, bo przecież byliśmy drużyną przeważającą, zwłaszcza w drugiej połowie. Bramka wisiała w powietrzu po przerwie.  W pierwszej części byliśmy po prostu nieskuteczni i  dlatego wynik nie oddawał do końca tego, co się działo na boisku” – dodał.

Podkreślił, że Clearex jest zespołem nieobliczalnym  i niebezpiecznym dla wyżej notowanych rywali.

„W Toruniu gospodarze byli faworytem (nasza wygrana 5:1), a wynik spotkania z zespołem z Leszna (2:5) był krzywdzący. Mogliśmy wtedy spokojnie przynajmniej zremisować.  Jesteśmy mocniejsi, niż to  wygląda na papierze” – ocenił.

Nie ukrywał, że w niedzielę nasz zespół zagra o komplet punktów.

„Trener Rafał Krzyśka przed każdym spotkaniem nastawia nas na walkę o zwycięstwo. Zresztą, po takich meczach, jak w Toruniu, czy Łodzi, jak mogłoby być inaczej. Dreman ma dobrych graczy, jedno miejsce, dzielące nas w tabeli, nie oddaje potencjału gości, ale to rywal  do ogrania. Tym bardziej, że gramy u siebie, liczę, że kibice pomogą” – stwierdził  Dubiel.

Przyznał, że nie martwi się rolą „cichego bohatera”, czyli asystenta przy golach.

„Jestem już w takim wieku, cieszy mnie przede wszystkim wygrywanie, a nie zdobywanie  bramek. Tak to jest w piłce, że pamięta się głownie  o strzelcach. Mnie to nie przeszkadza” – zadeklarował.

Nie przejmuje się również tym, że w niedzielę będzie 13-go.

„Na szczęście to nie piątek.  Podczas ubiegłorocznych przygotowań w sparingu rozgrywanym własnie  piątek 13-go zerwałem więzadła w kolanie. To był prawdziwie pechowy dzień. Wierzę, że niedziela będzie dla nas szczęśliwa” – podsumował Michał Dubiel.

Aktualna tabela ligowa – TUTAJ

Transmisja w internecie na – wp.pilot

Zapraszamy serdecznie do hali MORiS w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113. Na pewno będzie się działo. Przecież gra CLEAREX:)