Powrót

Mikołaj Zastawnik: jesteśmy gotowi do sezonu

„Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i mimo niewielkiej  ilości sparingów, jesteśmy gotowi do sezonu. Na treningach wszystko wygląda bardzo dobrze” – uważa Mikołaj Zastawnik. Podkreślił, że szersza – w porównaniu z ostatnim sezonem – kadra daje większy komfort  i pole manewru w przypadku ewentualnych kontuzji, czy pauz spowodowanych nadmiarem kartek.

„Poprzednio przegraliśmy na przykład w Toruniu, bo po prostu było nas za mało. Przy takiej intensywności nie da się grać w okrojonym składzie. Teraz Przemek Dewucki i Roman Wachuła dużo wnoszą do naszej gry i – mam nadzieję – pomogą zespołowi w osiągnięciu upragnionego celu” – dodał reprezentant Polski .

Zaznaczył,  że tym celem jest mistrzostwo Polski.

„Będziemy  o nie walczyć. W poprzednich rozgrywkach pokazaliśmy, że nawet szczupłym składem jesteśmy w stanie włączyć się do gry o najwyższe miejsca. Zdobyliśmy tylko – a może aż – brązowy medal. Mam nadzieję,  że teraz będzie progres” – stwierdził.

Jego zdaniem konieczne i niezwykle ważne będzie punktowanie od pierwszej kolejki sezonu.

„Nie ma przecież w lidze play off, który pozwala walczyć o tytuł z czwartego, czy piątego miejsca” – wyjaśnił.

CLEAREX w inauguracyjnej kolejce zagra na wyjeździe z beniaminkiem  GI Malepszy Futsal Leszno.

„Śledzimy rozgrywki 1.ligi, znamy wielu zawodników tego zespołu, wiemy, czego się spodziewać. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.  Oczywiście gospodarze będą nam chcieli urwać punkty, pokazać, że zasłużenie awansowali do ekstraklasy” – ocenił Mikołaj Zastawnik.