Powrót

Mirosław Miozga: nie jesteśmy faworytem ale pojedziemy, by wygrać

Nasz poniedziałkowy wyjazdowy mecz z bielskim Rekordem zamknie 3. kolejkę  Futsal Ekstraklasy. „Nie jesteśmy faworytem tego spotkania,ale pojedziemy, by wygrać ” – powiedział trener CLEAREX-u Chorzów Mirosław Miozga. Bielszczanie mają na koncie dwa wyjazdowe zwycięstwa – z Piastem Gliwice 1:0 i Acaną 4:3. My zaczęliśmy sezon od porażki w Lesznie 1:2, potem ograliśmy Piasta we własnej hali 3:1.

Po Turnieju Państw Wyszehradzkich wrócili do zespołu nasi kadrowicze Sebastian Leszczak i Mikołaj Zastawnik.

„Widać po nich trochę zmęczenie, ale będzie OK. Rywalizacja z Rekordem to taka… mała liga między nami. Jesteśmy gotowi na walkę. Wiadomo, że nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów, z drugiej strony – wiadomo, jak trudno gra się w bielskiej hali” – dodał Mirosław Miozga.

Podkreślił, że bolączką naszego zespołu bywa skuteczność.

„Nie wygrywamy meczów, w których stwarzamy sobie naprawdę mnóstwo sytuacji podbramkowych. Rekord zapewne szykuje szczyt formy na  Ligę Mistrzów.  Bielski zespół potrafi rozstrzygnąć na swoją korzyść spotkania, w których ma niewiele okazji. Tak było w dwóch pierwszych kolejkach tego sezonu „ – ocenił nasz szkoleniowiec.

Przypomniał, że mecze CLEAREX-u z Rekordem zawsze przynosiły mnóstwo emocji.

„Nie każdy umie wygrać w bielskiej hali, my już udowodniliśmy niejednokrotnie, że potrafimy. Nasze spotkania są zawsze na styku i oby tak było w poniedziałek” – podsumował Mirosław Miozga.

Początek meczu o godz.18.30. Transmisja w telewizji SportKlub