Powrót

Mirosław Miozga:  jesteśmy w stanie  pokrzyżować plany Piasta

„Piast na pewno będzie chciał za wszelką cenę wygrać w środę, ale myślę, że my jesteśmy w stanie pokrzyżować gliwiczanom plany” – powiedział  trener CLEAREX-u Chorzów Mirosław Miozga przed wyjazdowym  pierwszym meczem półfinału Pucharu Polski.

W tym sezonie ligowym nasz zespół zmierzył się Piastem dwukrotnie.  W Chorzowie było 1:1 (Tomasz Golly),  w Gliwicach też skończyło się remisem, tyle, że  4:4 (Adam Wędzony, Mariusz Seget, Robert Rotuski, Sebastian Brocki).

„To były bardzo fajne, wyrównane  spotkania. Wyszły na remis. Na wyjeździe zabrakło nam kilku sekund w końcówce do odniesienia zwycięstwa. Puchar Polski to coś innego, tu czeka nas  dwumecz. Dlatego nasza gra w środę może wyglądać nieco inaczej. Ostatnie dwa ligowe starcia nam nie wyszły. Teraz stawka będzie inna, w dodatku  nas  mocni rywale  dodatkowo motywują. Zobaczymy, co się będzie działo. Chcemy pojechać,  zagrać dobre zawody i poprawić sobie humory” – dodał Miozga.

Podkreślił, że w rywalizacji pucharowej bardzo ważne są gole zdobyte na wyjeździe.

„A wszystko rozstrzygnie się w Chorzowie. Zawsze gramy o zwycięstwo. Puchar Polski to jedyne trofeum,  jakie zostało nam w tym sezonie do zdobycia” – zakończył trener.

Droga do półfinału:

1/32 finału

CLEAREX – wolny los

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Piast 1:2

1/16 finału

Heiro Rzeszów – CLEAREX 1:8 (Adam Wędzony 2, Robert Rotuski, Szymon Łuszczek, Sebastian Leszczak, Daniel Krawczyk, Mariusz Seget, Dominik Jankowski)

Zakłady Mechaniczne Tarnów –Piast  0:9

1/8 finału

Dreman Opole Komprachcice – CLEAREX 3:5 (Sebastian Brocki 2, Sebastian Leszczak, Adam Wędzony, Krzysztof Salisz)

Piast – AZS UŚ Katowice 2:2, karne 3-1

¼ finału

CLEAREX – Rekord 8:5 (Sebastian Leszczak 4, Adam Wędzony, Sebastian Brocki, Robert Rotuski, Mikołaj Zastawnik)

Sośnica Gliwice –Piast 2:5