Powrót

Mirosław Miozga: trzeba wyszarpać punkty w każdym meczu

„Liga pokazuje, że papierowi faworyci mają kłopoty. Wyniki są nieprzewidywalne, trzeba się mocno napracować, by punkty  wyszarpać w każdym meczu” – powiedział trener CLEAREX-u Chorzów Mirosław Miozga. Nasz zespół w sobotę zagra na wyjeździe  z Pogonią’04 Szczecin.

Rywale w czterech dotychczasowych spotkaniach  zgromadzili dwa  punkty i czekają zapewne z utęsknieniem na wygraną, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli.  CLEAREX po falstarcie w Pniewach (0:6), pokonał Red Devils Chojnice 7:1, FC Toruń 6:1, a w ostatniej  kolejce u siebie zremisował 2:2 z AZS Uniwersytet Gdański. Jeszcze w 39 minucie przegrywaliśmy 0:2. W efekcie jesteśmy na trzeciej pozycji.

„Mieliśmy w tym spotkaniu kłopoty z koncentracją. Inauguracyjny mecz w Pniewach nam nie wyszedł, ten ostatni – jak wskazują analizy – nie był tak do końca zły. Sytuacji wypracowaliśmy multum, ale gdzieś tam zabrakło dobrego podania, zimnej krwi, celnego strzału z najbliższej odległości.  Przy tej ilości okazji powinniśmy już w pierwszych minutach rozstrzygnąć pojedynek.” – ocenił szkoleniowiec.

Podkreślił, że po raz kolejny dobrze wypadła ostatnio gra z lotnym bramkarzem.  Nasi piłkarze bardzo dobrze zaprezentowali się  też od strony fizycznej.

„Graliśmy wysokim pressingiem, prowadziliśmy grę, potrafiliśmy w ciągu minuty wyciągnąć w końcówce  wynik ze stanu 0:2.  Ale nie o to chodzi. W tym sezonie  zgubiliśmy już tyle punktów, że jeśli chcemy grać o medale – nie ma co kalkulować.  Pogoń gra dobrze, ale jedziemy do Szczecina, by ją pokonać” – podsumował Mirosław Miozga.

Początek sobotniego meczu w Szczecinie o godz. 17.00. Bezpośrednia transmisja w internecie na tvcom.pl. Link bezpośredni tutaj