MMP U-17 – Clearex – PSV 2:5, kończymy udział w finałach

Clearex przegrał z PSV Łódź 2:5 (1:2) w swoim trzecim i ostatnim meczu grupowym rozgrywanego w hali chorzowskiego MORiS-u turnieju finałowego mistrzostw Polski U-17. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Imiolek i Marcin Ceglarek. Z trzema porażkami zakończyliśmy udział w zawodach.

Warto zaznaczyć, że Clearex awansował do finałów przechodząc trzy fazy kwalifikacji. Nasza drużyna wystąpiła w zestawieniu młodszym od rywali. Mieliśmy w składzie ośmiu graczy z rocznika 2006, dwóch – z 2007 i tylko czterech z 2005.

W meczu z łodzianami prowadziliśmy 1:0 na początku spotkania, po mocnym i szczęśliwym wstrzeleniu piłki z rzutu rożnego przez Imiolka. Wyrównał na 2:2 po przerwie Ceglarek, wyprowadzając szybką kontrę z własnej połowy. Dwa ostatnie gole rywale zdobyli końcowej minucie gry, w tym jednego z przedłużonego rzutu karnego.